Szabo “bate” shakedown-ul

Cu timpul de 1:24.0, Gergo Szabo a fost cel mai rapid pilot al sesiunii de shakedown desfasurata in aceasta dimineata pe traseul dintre localitatile Harman si Bod. Noul component al echipei BCR Leasing Rally Team a facut doar doua treceri insa a fost mai rapid decat toti ceilalti participanti la testele Tess Rally Romtelecom. Szabo l-a devansat pe Francois Delecour cu doar o zecime de secunda, care la randul sau a fost mai rapid decat Marco Tempestini, tot cu o zecime de secund.

Manu Mihalache, Dan Girtofan si Cornel Gardean sunt urmatorii in clasamentul timpilor de la shakedown.

Din cauza unei probleme cu presiunea de ulei la Peugeot-ul sau, David Botka nu a mai ajuns la shakedown. Doi piloti au lovit masinile de concurs sarind de pe traseu. Este vorba despre Madalin Radu Arhire (Suzuki Swift) si Andrei Craciunescu (Dacia Logan).

Lista timpilor de la shakedown poate fi accesata mai jos:

Rezultate shakedown*

Startul pe PS1 Paraul Rece (14.86km) este programat pentru ora 15:53. Pe partea din dreapta a acestei pagini, in lista documentelor, poate fi accesata si ordinea de start a primei zile